jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

retinol na trądzik
Uroda

Retinol na trądzik – jak go używać?

Większość nastolatków boryka się z problemem trądziku, jednak również osoby dorosłe mają z nim problem. Warto zatem wiedzieć co go powoduje i w jaki sposób można się go pozbyć.

Czym tak naprawdę jest trądzik i co go wywołuje

Trądzik pojawia się na skórze podczas nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za powstawanie na skórze wykwitów. Trądzik głównie pojawia się na twarzy, ale może również obejmować takie miejsca jak: plecy, dekolt, szyję czy ramiona. Główną przyczyną powstania trądziku są predyspozycje genetyczne i hormony. Co wiąże się z tym, że hormony, stres oraz zła dieta pobudzają gruczoły łojowe do produkowania dużej ilości sebum, która staje się doskonałą żywicielką dla bakterii znajdujących się w skórze człowieka. Dlatego tak ważne jest, abyśmy zdrowo się odżywiali, a po ciężkim dniu znaleźli czas na chwilę relaksu.

W jaki sposób pozbyć się trądziku?

Niestety pozbycie się trądziku nie jest takie proste, a główną rolę w wyleczeniu skóry odgrywa systematyczność. Oprócz tego warto wiedzieć, że istnieje trądzik łagodny oraz przewlekły. Leczenie trądziku łagodnego polega na zahamowaniu jego dalszego rozwoju oraz na odpowiedniej pielęgnacji skóry. Trądzik o charakterze ciężkim powinien być leczony pod opieką lekarza dermatologa, który dobierze odpowiedni lek. Zazwyczaj lekarze przepisują wszelkiego rodzaju: maści, żele, toniki, które bardzo często są robione na zamówienie w aptece. Czasem zdarza się jednak tak, że jedynym ratunkiem jest antybiotykoterapia.

Dlaczego retinol doskonale nadaje się na trądzik?

Retinol posiada w swoim składzie retinoidy, które posiadają szerokie zastosowanie w dermatologii. Jednak możemy wyróżnić również czysty retinol, który jest formą witaminy A. Witamina ta przekształca się w kwas retinowy w komórkach skóry, dzięki czemu wykazuje na nie bardzo dobre działanie. Stosowanie tego preparatu stymuluje produkcję kolagenu, spłyca zmarszczki, ale również odblokowuje zamknięte mieszki włosowe, normalizując przy tym pracę gruczołów łojowych. Wszystko to sprawia, że retinol na trądzik jest doskonałym produktem dla osób w każdym wieku.

Jaki krem z retinolem na trądzik wybrać?

Najlepiej stosować retinol na twarz wieczorem po dokładnym oczyszczeniu skóry. Produktów tego typu jest naprawdę bardzo wiele jednak najlepiej po zakup wybrać się do apteki. Pamiętajmy aby wybierać taki krem, który w swoim składzie posiada sporą zawartość retinolu i stosować go regularnie, bo tylko systematyczność da oczekiwany efekt.

Warto wiedzieć, że oprócz kremu jest cała gama produktów zawierających retinol, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w takie, które nam odpowiadają.