jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

przechowywanie zabawek
Zakupy

Pomysły na przechowywanie zabawek

Najszybszy sposób na sprzątanie zabawek to wrzucanie ich do dużego pudełka lub skrzyni. Dziecko bezproblemowo wykona zadanie samo. Porządek w pokoju zapanuje błyskawicznie.

Duża skrzynia na zabawki z wypukłym wiekiem

Zamykana skrzynia wiekiem to bardzo praktyczny mebel na utrzymanie ładu w dziecięcym pokoju. Wieko zakryje bezładnie powrzucane do skrzyni zabawki. Uchroni je także przed zakurzeniem.

Zamknięta skrzynia może służyć jako miejsce do siedzenia. Pod warunkiem, że będzie wykonana z solidnego tworzywa. Wybierając skrzynię, warto sprawdzić, czy wykonana jest ona z bezpiecznych nietoksycznych dla zdrowia dziecka surowców.

Kufer musi mieć obłe kanty (zaokrąglone, nieostre). Wieko powinno być lekkie, by nie przytrzasnęło boleśnie dziecku ręki czy palców. Dobrze, gdy tworzywo, z jakiego skrzynia jest wykonana, odporne jest na nacisk.

Bezpieczne przechowywanie zabawek w skrzyni z pokrywką na dworze

Zabawki, jakimi dziecko bawi się w przydomowej piaskownicy, mogą być przechowywane w skrzyni stojącej na dworze. Plastikowy kufer z przeznaczeniem na trzymanie go na zewnątrz z pokrywą odporny jest na zmiany pogodowe. Wytrzymuje wysokie i niskie temperatury bez deformowania się.

Zabawki w takiej skrzyni będą chronione przed nadmiernym słońcem i ulewnym deszczem. Zachowają swój kolor i strukturę. Zostaną ukryte przed psem, który chętnie by się nimi pobawił i być może całkowicie by je pogryzł.

Dzięki przechowywaniu na dworze w skrzyni zestawów zabawek do piaskownicy zapobiegamy dodatkowemu zagracaniu domu. Dziecko za każdym razem, gdy znajdzie się w ogrodzie, ma od razu dostęp do swych foremek, wiaderka, wywrotki itd.

Pudełko kartonowe, czy skrzynia z tworzywa na zabawki – co wybrać?

Duże kartonowe pudełko można wykorzystać do przechowywania zabawek. Musimy się jednak liczyć z tym, iż z czasem się ono zdeformuje. Przypadkowo może zostać zgniecione, rozdarte lub zalane np. piciem.

Aby zapobiec takim przypadkom, warto zainwestować w kufer z wiekiem na zabawki. Skrzynia przeznaczona do tego celu jest solidna i ładna. Zwykle ma kolorowe ścianki oraz namalowane obrazki.

Można dobrać skrzynię z ozdobami tematycznie pasującymi do wystroju dziecięcego pokoju. Takie kufry mogą przypominać skrzynie ze skarbami, domek, auto itp.

Gdzie w pokoju ustawić skrzynię z zabawkami?

Ponieważ skrzynia na przeróżne zabawki stanowi także element dekoracyjny, może stać w widocznym miejscu. Dobrze będzie prezentować się pod oknem, przy łóżku dziecka lub blisko mebli.

Jeżeli skrzynia ma kółka, łatwo będzie można ją wytoczyć z kąta. Dziecko lubi używać kuferka nie tylko do przechowywania zabawek. Świetnie go wykorzysta do zabawy tematycznej jako statek, samochód itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *