jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

przechowywanie zabawek
Zakupy

Pomysły na przechowywanie zabawek

Najszybszy sposób na sprzątanie zabawek to wrzucanie ich do dużego pudełka lub skrzyni. Dziecko bezproblemowo wykona zadanie samo. Porządek w pokoju zapanuje błyskawicznie.

Duża skrzynia na zabawki z wypukłym wiekiem

Zamykana skrzynia wiekiem to bardzo praktyczny mebel na utrzymanie ładu w dziecięcym pokoju. Wieko zakryje bezładnie powrzucane do skrzyni zabawki. Uchroni je także przed zakurzeniem.

Zamknięta skrzynia może służyć jako miejsce do siedzenia. Pod warunkiem, że będzie wykonana z solidnego tworzywa. Wybierając skrzynię, warto sprawdzić, czy wykonana jest ona z bezpiecznych nietoksycznych dla zdrowia dziecka surowców.

Kufer musi mieć obłe kanty (zaokrąglone, nieostre). Wieko powinno być lekkie, by nie przytrzasnęło boleśnie dziecku ręki czy palców. Dobrze, gdy tworzywo, z jakiego skrzynia jest wykonana, odporne jest na nacisk.

Bezpieczne przechowywanie zabawek w skrzyni z pokrywką na dworze

Zabawki, jakimi dziecko bawi się w przydomowej piaskownicy, mogą być przechowywane w skrzyni stojącej na dworze. Plastikowy kufer z przeznaczeniem na trzymanie go na zewnątrz z pokrywą odporny jest na zmiany pogodowe. Wytrzymuje wysokie i niskie temperatury bez deformowania się.

Zabawki w takiej skrzyni będą chronione przed nadmiernym słońcem i ulewnym deszczem. Zachowają swój kolor i strukturę. Zostaną ukryte przed psem, który chętnie by się nimi pobawił i być może całkowicie by je pogryzł.

Dzięki przechowywaniu na dworze w skrzyni zestawów zabawek do piaskownicy zapobiegamy dodatkowemu zagracaniu domu. Dziecko za każdym razem, gdy znajdzie się w ogrodzie, ma od razu dostęp do swych foremek, wiaderka, wywrotki itd.

Pudełko kartonowe, czy skrzynia z tworzywa na zabawki – co wybrać?

Duże kartonowe pudełko można wykorzystać do przechowywania zabawek. Musimy się jednak liczyć z tym, iż z czasem się ono zdeformuje. Przypadkowo może zostać zgniecione, rozdarte lub zalane np. piciem.

Aby zapobiec takim przypadkom, warto zainwestować w kufer z wiekiem na zabawki. Skrzynia przeznaczona do tego celu jest solidna i ładna. Zwykle ma kolorowe ścianki oraz namalowane obrazki.

Można dobrać skrzynię z ozdobami tematycznie pasującymi do wystroju dziecięcego pokoju. Takie kufry mogą przypominać skrzynie ze skarbami, domek, auto itp.

Gdzie w pokoju ustawić skrzynię z zabawkami?

Ponieważ skrzynia na przeróżne zabawki stanowi także element dekoracyjny, może stać w widocznym miejscu. Dobrze będzie prezentować się pod oknem, przy łóżku dziecka lub blisko mebli.

Jeżeli skrzynia ma kółka, łatwo będzie można ją wytoczyć z kąta. Dziecko lubi używać kuferka nie tylko do przechowywania zabawek. Świetnie go wykorzysta do zabawy tematycznej jako statek, samochód itp.