jejuroda.pl

jejuroda.pl – uroda, zdrowie, dziecko

manicure japoński
Zakupy

Manicure japoński – czy znasz wszystkie jego tajniki?

O manicurze japońskim słyszała chyba każda kobieta. Swojego czasu był jednym z najpopularniejszych trendów w stylizacji paznokci, a o jego dobroczynnych właściwościach rozpisywały się wszystkie magazyny urodowe. Jak jest teraz? Czy manicure japoński jest równie popularny? I czy faktycznie ma tak dobre właściwości?

Jak działa manicure japoński?

Japoński manicure naturalnie zabezpiecza płytkę paznokcia oraz nadaje jej zdrowego blasku. Jest przeznaczony dla osób, które borykają się z problemem łamliwych i kruchych paznokci – wyrównuje nierówności oraz niweluje pęknięcia. Oparty jest na naturalnych składnikach, np. keratynie, czyli podstawowym budulcu paznokcia, wosku pszczelim, który zapobiega łamaniu się paznokci, witaminach (A, H, E oraz B5) wspomagających ich prawidłowy wzrost, a także krzemionce z Morza Japońskiego, która wnika w nawet najgłębsze warstwy płytki oraz je odżywia.

Manicure japoński zestaw – co powinien zawierać?

Podstawowy zestaw do wykonania manicure japońskiego powinien zawierać przede wszystkim pilniki, polerki, pastę, puder i szpatułkę. Jak wykonać manicure japoński?

Pierwszym krokiem jest oczywiście pozbycie się skórek oraz nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu. Dopiero wtedy można przygotować płytkę naszego paznokcia do zabiegu – oczyścić ją oraz delikatnie zmatowić.

Następnie należy nałożyć pastę, która działa silnie odżywczo na płytkę paznokcia. To ona zawiera wszystkie wspomniane wcześniej składniki, m.in. keratynę, wosk pszczeli, witaminy oraz krzemionkę.

Kolejnym etapem jest użycie specjalnego pudru. Umożliwia on utrwalenie bogatych składników odżywczych zawartych w paście, co spotęguje jej działanie i wzmocni efekt.

Trzeba jednak pamiętać, że pojedynczy zabieg nie wystarcza – powinno się go wykonywać regularnie w serii 3-5 zabiegów co 2 tygodnie. Będzie to idealna terapia dla Twoich paznokci!

Dlaczego kobiety kochają manicure japoński?

Manicure japoński zapewnia zdrowy wygląd naszych paznokci w codziennym życiu. Jest praktyczny. Nie musimy martwić się o odpryskujący lakier, rozwarstwiającą się płytkę paznokcia ani o odchodzącą hybrydę. Manicure japoński wygląda niezwykle naturalnie i jest minimalistyczny, a minimalizm nigdy nie wychodzi z mody! Manicure japoński jest też doskonałym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy borykają się z problemem zniszczonych dłoni i paznokci – efekty zabiegu są widoczne niemal od razu, ale nie rzucają się w oczy, a jego działanie jest bardzo skuteczne.

Manicure japoński hit czy kit? Biorąc pod uwagę wszystkie jego zalety, można wysnuć ostateczny wniosek, że manicure japoński to zdecydowany HIT.